Laskomex
Nowe spojrzenie na bezpieczeństwo

ZASILANIE PANELI ZEWNĘTRZNYCH W DOMOFONIE CD-3100.

W systemie domofonowym CD-2502 panel zewnętrzny zasilany jest napięciem z kasety elektroniki, dopuszczalna odległość między panelem a kasetą nie powinien przekroczyć 15m.

Konstrukcja domofonu CD-3100 dopuszcza znacznie większe odległości między panelem zewnętrznym a kasetą elektroniki niż w domofonie CD-2502, ponadto do jednej kasety elektroniki EC-3100 może być podłączonych od jednego do czterech paneli zewnętrznych. To, w jaki sposób panele te są zasilane zależy od ich ilości i odległości między panelem a kasetą elektroniki.

W domofonie CD-3100 wprowadzono możliwość zasilania panela zewnętrznego z lokalnego zasilacza. Powinien to być zasilacz stabilizowany, 15V DC/1A zamontowany w pobliżu panela zewnętrznego, np. w skrzynce instalacyjnej umieszczonej w słupku ogrodzenia. Takie rozwiązanie zapewnia znacznie stabilniejszą pracę domofonu i ogranicza zakłócenia przenikające do toru akustycznego. Eliminuje też konieczność stosowania przewodów o dużych przekrojach, jakie należało by stosować w przypadku zasilania panela zewnętrznego z zasilacza oddalonego o kilkadziesiąt metrów.

  • Jeden z paneli zewnętrznych w domofonie CD-3100 może być zasilany z zasilacza w kasecie elektroniki (jak w CD-2502) pod warunkiem, że odległość między panelem a kasetą elektroniki nie przekracza 50m
  • Pozostałe panele podłączone do tej samej kasety elektroniki muszą być zasilane z indywidualnych zasilaczy.
  • Każdy panel, który połączony jest z kasetą elektroniki odcinkiem przewodu dłuższym niż 150m powinien być zasilany z lokalnego zasilacza.


[POWRÓT]

Copyright Laskomex © 1999-2021

Ta strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w Polityce prywatności.