Laskomex
Nowe spojrzenie na bezpieczeństwo

RODZAJE CEWEK STOSOWANYCH W ELEKTOZACZEPACH OPENERS&CLOSERS

Zasilanie i sterowanie elektrozaczepów.

Pracą elektrozaczepu najczęściej steruje urządzenie elektroniczne - domofon, kontroler w systemie kontroli dostępu, radiowy sterownik, itp. Elektrozaczep może być zasilany bezpośrednio przez urządzenie sterujące, często jednak pełni ono tylko rolę klucza sterującego pracą elektrozaczepu - w takim przypadku konieczne jest stosowanie dodatkowego zasilacza do elektrozaczepu.

Rodzaje cewek w elektrozaczepach Openers&Closers

Elektrozaczepy zasilane są z zasilaczy o różnych parametrach. Z tego powodu firma Openers&Closers oferuje elektrozaczepy w wykonaniach z różnymi typami cewek, które różnią się napięciem pracy oraz poborem prądu. Ten ostatni ma duże znaczenie w systemach, w których wskazane jest jak najmniejsze zużycie energii, np. urządzeniach bezprzewodowych zasilanych z baterii lub w urządzeniach, które w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej z sieci korzystają z zasilaczy awaryjnych.

Typ cewki oznaczony jest literą umieszczoną na końcu oznaczenia elektrozaczepu., np. oznaczenie 10.0.00.C wskazuje na elektrozaczep przeznaczony do pracy z napięciem zmiennym 12V o małym poborze prądu.TYPNapięcie zasilaniaRodzaj napięciaPobór prądu
B8/12 VAC/DC0,7A (max.)
C12VAC0,25 A (max.)
D24 VAC/DC0,22A (max.)
E12 VDC0,25A (max.)
F24 VDC0,12A (max.)
L8/12VAC/DC0,5A (max.)
M12VDC0,2A (max.)
N24VDC0,15 A (max.)[POWRÓT]
Copyright Laskomex © 1999-2021

Ta strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w Polityce prywatności.