Laskomex
Nowe spojrzenie na bezpieczeństwo

ELEKTROZACZEPY Z FUNKCJĄ WYŁĄCZNIKA.

Elektrozaczepy z funkcją wyłącznika wyposażone są w dodatkową dźwignię umieszczoną za zapadką, która umożliwia odblokowanie elektrozaczepu niezależnie od tego, czy na cewkę jest podane napięcie, czy nie. Dźwignia wyłącznika jest tak skonstruowana, że jej położenie można zmienić tylko przy otwartych drzwiach.

Zastosowania:

  • Remont lub prace wymagające częstego korzystania z drzwi. Dzięki funkcji wyłącznika nie ma potrzeby wielokrotnego używania klucza.
  • Budynek, w którym w określonych godzinach niektóre pomieszczenia są ogólnodostępne, w pozostałym czasie dostęp do pomieszczeń jest ograniczony i wymaga skorzystania z domofonu, karty zbliżeniowej czy klucza iButton.

Zasada działania elektrozaczepu z wyłącznikiem.

Kiedy cewka elektrozaczepu nie jest zasilana, a dźwignia wyłącznika znajduje się w położeniu 'zamknięte' zatrzask pozostaje zamknięty. Kiedy na cewkę elektrozaczepu zostanie podane napięcie, kotwica zostanie podniesiona przez elektromagnes (którego elementem jest cewka) i przestanie blokować dźwignię. Nacisk na zapadkę spowoduje jej odchylenie, co w przypadku elektrozaczepu zamontowanego w futrynie drzwi oznacza możliwość ich otwarcia.

Ten sam efekt można uzyskać ustawiając wyłącznik (mechaniczny) w pozycji 'otwarte'. Powoduje to przesunięcie do góry kotwicy, która przestaje blokować dźwignię i umożliwia otwarcie drzwi.

Najedź kursorem na element zaczepu, aby poznać jego nazwę. Jeżeli pojawi się strzałka kliknij, aby zmienić warunki pracy układu (włączenie zasilania, zmiana pozycji dźwigni wyłącznika mechanicznego). Kliknij na zapadkę, aby sprawdzić, czy elektrozaczep jest odblokowany.[POWRÓT]
Copyright Laskomex © 1999-2021

Ta strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w Polityce prywatności.